Jsme rodinná firma

Od roku 1990 vykupujeme med drobných včelařů, zpracováváme a dodáváme do sítí obchodů. Díky tomu můžete mít na stole kdykoli med jako od včelaře. V restauraci, hotelu nebo přímo doma. 

Co děláme

Drobní včelaři mají často více medu, než spotřebují nebo přímo prodají. Prodávat medové přebytky velkovýrobcům je pro ně náročné, nevýhodné nebo neosobní.

Miroslav Rosinec proto už více než 25 let takové včelaře osobně navštěvuje a med od nich vykupuje. V rodinné firmě APIMEL následně med zpracuje, zabalí a dodá do obchodů. V APIMELU medy od jednotlivých včelařů nemícháme.

Každou várku testujeme na antibiotika a každá šarže má svůj jasný původ. Díky tomu náš med není jen sladký, ale pokaždé skrývá trochu jinou chuť. Proto si dejte na čas a med APIMEL degustujte. Cítíte maliny?

 

Proč med ze Slovenska?

Od drobných včelařů z jižního a východního Slovenska bereme med už čtvrt století. Za tu dobu přesně víme, jakou kvalitu můžeme čekat. Vždy vysokou.

Kromě osobního nasazení každého včelaře o tom rozhoduje fakt, že se v této oblasti nepěstuje tolik řepky. Včely proto opylují jabloně, třešně, maliny a další kvetoucí rostliny.

Na výsledku je to znát.

Vůně medu je bohatší a chuť plnější.

Podívat se na certifikát

Historie APIMELu

 

1990

Miroslav Rosinec zakládá firmu APIMEL

Otec rodiny chodí do práce, takže se nákupu a zpracování medu od slovenských včelařů věnuje hlavně o víkendech. Med prodává po celém Slovensku a na Moravě.

   

1992

APIMEL se rozrůstá na čtyři stálé pracovníky

Firma v této době nabízí ručně zpracovaný květový, akátový a lesní med. Poptávka roste a do firmy proto přibývají dva etiketovací stroje, které usnadňují balení čtyř různých gramáží.

 
   
 

1993

Rozpadá se Československo

Pro APIMEL nastávají krušné časy. Na prodej medu do Česka se vztahuje CLO, přibývá papírování a o slovenský med přestává být zájem. APIMEL se vrací na Slovensko a věnuje se zlepšování výroby a systému kontroly kvality.

   

2004

Slovensko vstupuje do Evropské Unie

Výrobci medu musí nově splňovat přísné administrativní, hygienické a sanitární předpisy. Auditoři potvrzují, že APIMEL splňuje ty nejpřísnější. Investice do technologie a kvality se vyplatila.

 
   
 

2016

Přichází druhá generace

Miroslavova dcera Mária s manželem navazují na historii APIMELU. Kromě tří klasických druhů medů přibývá ještě raw a pohankový a všechny dostávají nový obal.

Med APIMEL se po letech vrací do českých a moravských obchodů.

   

Náš tým

 

Pavel Svoreň

Stará se o obchod a řízení firmy.

Pavel se přiženil do medařské rodiny.

 

Mária Svoreňová

Má na starosti propagaci.

Mája vyrostla obklopena medem. Když se přestěhovala do Brna, přivezla ho s sebou.

Kde koupíte med APIMEL